Dr. Dt. Yiğit BİREN

Periodontoloji

Oral Implantology & Cosmetic Dentistry  2008-2013 Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 2014-2019 İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi- Periodontoloji (Dişeti hastalıkları ve tedavisi)

Personal Information

Skill

Hakkında

1989 yılında Samsun’da doğan Yahya Yiğit Biren 2007 yılında Bafra Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra Yeditepe Üniversitesi İngilizce Diş Hekimliği Fakültesi’ni kazanmıştır.

2007 yılında İngilizce hazırlık sınıfını başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra 2008 yılının eğitim öğretimi başlayana kadar kendisini geliştirmek için Amerika’nın New York ve Washington DC şehirlerinde ikamet etmiştir.

2008 yılında başladığı Yeditepe Üniversitesi İngilizce Diş Hekimliği eğitimini 2013 yılında tamamlamıştır.

2014 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Diş ve Dişeti Hastalıkları(Periodontoloji) Ana Bilim Dalında doktora eğitimine başlamıştır.Kendisini pembe estetik ve gülüş tasarımı alanında geliştirmeye devam eden Yahya Yiğit Biren uluslararası bir çok seminer ve kongreye katılmış olup branşındaki yenilikleri gün ve gün takip etmektedir. Yoğun çalışmaları sonucunda kemik efektlerinin onarılması ile ilgili doktora tezini başarılı bir şekilde sunarak İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji Anabilim Dalı tarafından Dr.med.dent ünvanına layık görülmüştür.

Dr.Yahya Yiğit Biren; Türk Diş Hekimleri Birliği(TDB), İstanbul Diş Hekimleri Odası(İDO),Türk Periodontoloji Derneği(TPD), OSSEDER ve en çok gurur duyduğu vakıf olan Türkiye Otistiklere Destek ve Eğitim Vakfı(TODEV) üyesidir.

After graduating from West Virginia University Medical School, Dr. Jonathon Alex completed a two-year fellowship in sports medicine at Akron Children’s Hospital. During his training at Akron, Dr. Jonathon Alex was team physician for the University of Akron and Walsh University.

Efficiently myocardinate market-driven innovation via open-source alignments. Dramatically engage high-Phosfluorescently expedite impactful supply chains via focused results. Holistically . Compellingly supply just in time catalysts for change through..

Uzmanlıklar

  • İmplant Cerrahisi
  • Lazer Destekli Diş Hekimliği
  • Gülüş Tasarımı
  • Periodontoloji
  • Endodonti(Kanal Tedavisi)
  • Ortodonti
  • Pedodonti
  • Koruyucu Diş Hekimliği

İletişim

× How can I help you?